YENİDEN

BAĞIMLILIK

YAYINLAR

ÖZEL SAYFALAR

Diğer Linkler

Ana Sayfa  » YENİDEN » Eğitim » YENİDEN'İN VERDİĞİ EĞİTİMLER PAYLAŞ  

YENİDEN'İN VERDİĞİ EĞİTİMLER

 

Yeniden Derneği olarak bugüne kadar olan deneyimlerimizi ve bilgi birikimimizi bu alanda çalışanlarla paylaşmak için eğitim programları düzenliyoruz.

Aşağıda ayrıntıları verilen eğitim programlarına katılabilmek için lütfen alper@yeniden.org.tr adresine yazınız. Eğitimlerimiz belli sayıda katılımcıya ulaşınca başladığı için adınızı önceden yazdırmanız kolaylık sağlayacaktır.

Ruhsal sorunlara yaklaşım ilkeleri ve kliniğe giriş

Bu eğitim programı tamamen pratiğe yöneliktir. Amaç, katılımcılara farklı ruhsal sorunlarda klinik çalışmayla ilgili temel uygulama bilgilerini kazandırmaktır. Eğitimler vaka çalışmaları üstünden yürütülmektedir.

Her ders süresi 3 saattir. Her derste bir klinik sorun, konu olarak yer alacaktır. Her konu tanı, ayırıcı tanı ve ruhsal sorunlara yaklaşım ilkelerinden oluşmaktadır. Konular vaka örnekleriyle anlatılmakta ve pratik çalışmaya yönelik uygulamalar yapılmaktadır.

Motivasyonel görüşme tekniği eğitim programı

Davranış değişikliği yaratma konusunda en etkin yöntemlerden birisi olarak kabul edilen Motivasyonel görüşme tekniği eğitimi (Motivational Interviewing), bu konuda eğitici eğitimi alan ve 1998 yılından beri çalışmalar yürüten Kültegin Ögel  tarafından verilmektedir.

Madde bağımlılığı önleme eğitimi

Bu eğitimde madde bağımlılığını önleme konusundaki temel teoriler, önleme çalışmasının nasıl yürütüleceği anlatılmakta ve eğitim materyalleri verilmektedir.

Madde kullanıcılarına yaklaşım ve tedavi temel eğitimi

Bu eğitimde bağımlılık yapan maddelerin etkileri, bağımlılığın gelişimi, madde kullanıcılarına yaklaşım ve tedavi ilkeleri anlatılmaktadır.

Riskli davranışlara yaklaşım temel eğitimi

Davranış sorunları olanlara, evden kaçma, kendine zarar verme şiddete ve suça eğilim, okuldan kaçma davranışları gösteren çocuk ve ergenlere yaklaşım ilkeleri bu eğitimin konusudur.

 

 
 

Tüm Hakları Saklıdır. www.yeniden.org.tr 2018                 Tasarım ve Yazılım Bayram İLYASOĞLU