YENİDEN

BAĞIMLILIK

YAYINLAR

ÖZEL SAYFALAR

Diğer Linkler

Ana Sayfa  » YENİDEN » Hakkımızda » Alper Aksoy, Uzman Psikolog PAYLAŞ  

Alper Aksoy, Uzman Psikolog

 

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji  bölümünde tamamladı.

1999-2001 yılları arasında Londra Üniversitesi ile birlikte Gölcük ve İzmit depremi yaşayan depremzelere yönelik psikolojik destek ve müdahele programında görev aldı.  Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Bölümü ile birlikte 1999 İzmit depreminden sonra, bölge halkındaki travma sonrası bozukluğun yaygınlığı araştırmasında proje asistanı olarak görev yaptı. 2001 yılından itibaren Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nde Dünya Sağlık Örgütü ile yapılan "Türkiye'de ruh sağlığı bozukluklarının yaygınlığı" araştırmasında proje asistanı olarak görev aldı.

Dernekte risk altındaki ergenlere yönelik çeşitli psikososyal destek programlarının planlanması ve yürütülmesinde Gençlik, Aile ve Destek Merkezi Şişli Bölgesi Sorumlusu olarak risk altında bulunan ergenlere ve ailelerine danışmanlık yaptı.

UNICEF ile çocuk ve gençlik cezaevlerinde projeler yürütmeye 2004 yılında başladı. Suça itilen çocuk ve gençlere yönelik cezaevi kurumlarında uygulanmak üzere psikososyal programlar geliştirdi. Etkin Hükümlü Yönetimi isimli projede cezaevinin koşullarını değiştirmek için Adalet Bakanlığı ve UNICEF ile birlikte çalıştı.. Sigara, alkol ve madde bagimliligi programinin (SAMBA) gelistirilmesinde çalisti.

2009-2010 yıllarında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü öğrencilerine ders verdi.Sokakta yaşayan çocuklar, madde kullanımı, kendine zarar verme davranışı, şiddet ve suç konularında araştırma, eğitim ve uygulama çalışmaları yürüttü ve bugüne dek 1 ödül kazandı.

Deprem travması, sokakta yaşayan ve madde kullanan çocuklar, kendine zarar verme davranışıyla ilgili yazı ve makaleleri bulunuyor. Danışan/Hasta görmenin yani sıra, Yeniden Derneği‘nin yürüttüğü gençlere hizmet veren bir projede calisan psikologlara egitim ve danismanlik hizmeti veriyor ve ekip liderligi yapiyor.

Formal özgeçmiş için tıklayın. 

 
 

Tüm Hakları Saklıdır. www.yeniden.org.tr 2019                 Tasarım ve Yazılım Bayram İLYASOĞLU